Фонд соцстрахования от несчастных случаев отмыл через частный институт 2 миллиона гривен


Фонд соцстрахования от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний Украины 26 июня 2013 г. по результатам тендера заключил договор с ЧАО ВУЗ «Киевский межотраслевой институт повышения квалификации» на повышение квалификации своих работников стоимостью 2 330 000 гривен.

Деньги выделены на различные учебные программы для 563 представителей Фонда.

По скромным подсчетам, денег, которые Фонд соцстраха выделил на эти курсы, хватило бы на два года обучения 139 студентов в Национальном медицинском университете им. Богомольца, так как стоимость недельного курса повышения квалификации одного сотрудника фонда составляет 3 640 грн.

Так например, Киевская городская госадминистрация, чтобы ликвидировать дефицит врачей в столице (на сегодняшний день вакантными остаются 1247 должностей) ежегодно выделяет на их обучение около 1,1 миллиона гривен, что по сравнению с тратой фонда соцстрахования выглядит недорого.

Зачем директору фонда соцстрахования Акопяну Валерию Григорьевичу тратить такую баснословную сумму денег из государственного бюджета Украины на обучение своих сотрудников остается загадкой. Впоследствии появится загадка — «на что ушли деньги», т.к. проверять знания представителей Фонда на два миллиона вряд ли кто-то будет.

В связи с этим, общественная организация «Верховенство права» направила заявления с просьбами провести проверку соблюдения должностными лицами Фонда соцстрахования от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний Украины Закона Украины «Об осуществлении государственных закупок» и привлечь виновных лиц к ответственности.

Ниже приводим текст заявления и отчеты о результатах проведения госзакупок

Генеральному прокурору України
Пшонці Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

Прокурору Київської області
Витязь Михайлу Івановичу
01601, м. Київ, б-р Лесі Українки, 27/2

Начальнику Держфінінспекції в Київській області
Шинкаренко Петру Васильовичу
01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1

Начальнику ГУМВС України в Київській області
Мазану Валерію Борисовичу
01025, м. Київ, вул. Володимирська, 15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 26 червня 2013 року за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ ВНЗ «Київський міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації» на підвищення кваліфікації своїх працівників вартістю 2 329 800,00 грн.

Гроші виділено на 7 навчальних програм для 563 представників Фонду, а саме:
«Первинне навчання страхових експертів з охорони праці та перевірки їх знань»;
«Підвищення кваліфікації працівників робочих органів виконавчої дирекції Фонду, які виконують роботу щодо віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництві та робота з роботодавцями»;
«Підвищення кваліфікації працівників робочих органів виконавчої дирекції Фонду, які виконують роботу щодо відшкодування шкоди застрахованим особам (членам їх сімей)»;
«Підвищення кваліфікації працівників робочих органів виконавчої дирекції Фонду, які виконують роботу щодо організації надання соціальних та медичних послуг»;
«Підвищення кваліфікації фахівців виконавчої дирекції Фонду, які виконують роботу щодо контрольно-ревізійної роботи»;
«Підвищення кваліфікації начальників управлінь виконавчої дирекції Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі»;
«Підвищення кваліфікації начальників відділень виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення».

Найдовша програма для страхових експертів з охорони праці розрахована на 72 навчальні години. Решта програм мають 36 годин, або близько одного робочого тижня. До вартості послуг також включено проживання та харчування під час курсів.

Вартість тижневого курсу підвищення кваліфікації одного «студента» становить 3 640 грн.

Грошей, які Фонд соцстраху виділив на ці курси, вистачило б на два роки навчання 139 студентів у Національному медичному університеті ім. Богомольця.

Так наприклад, по інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації 18 червня 2013 року уклав угоду з Національним медичним університетом ім. О.О.Богомольця на послуги з навчання 139-ти студентів вартістю 1 056 079 грн.

Гроші виділено на навчання у 2013 році студентів, яких було заплановано направити на навчання відповідно до Міської цільової програми підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я міста Києва на 2011-2017.

Дуже дивним виглядає той факт, що чиновники Фонду, заявляючи про відсутність коштів на соціальні виплати, дозволяються собі таке коштовне навчання працівників.
Відповідно до преамбули ЗУ «Про здійснення державних закупівель» основною метою цього Закону є запобігання проявам корупції у цій сфері, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів.

Забезпечуючи дотримання ґрунтовних принципів державних закупівель, замовник зобов’язаний максимально економити та ефективно витрачати державні кошти. Правовим наслідком невиконання цього обов’язку є перевитрачання державних коштів.

Сам факт замовлення послуг з навчання за завищеними цінами свідчить про прояви корупційних діянь з боку посадових осіб тендерних комітетів замовника та зловживання владою або службовим становищем під час організації та здійснення державних закупівель. Такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між учасниками та замовниками конкурсних торгів.

Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.

Стаття 29 ГПК України та стаття 5 ЗУ «Про прокуратуру» надає прокурору право у випадку наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших державних інтересів звернутися до суду з позовом в інтересах держави.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

Вважаємо, що закупка товарів по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Згідно ч. 1 ст. 43 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника несуть відповідальність згідно із законами України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Фондом соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень притягнути винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВСУ в Київській області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Прокуратуру Київської області:
Звернутися з позовною заявою до суду в інтересах держави про розірвання або визнання недійсним договору на підвищення кваліфікації працівників, укладеного 26.06.2013 року між Фондом соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та ПАТ ВНЗ «Київський міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації».

З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенства права В.І. СеменовИсточник: “http://stopotkat.net/news/view/30175”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя